Ragdoll cattery Vivat Moravia

Září 2017

Máme za sebou výstavu na Slovensku. Brousili jsme si zuby na dokončení titulu Interchampion a to se nám podařilo a v neděli byla Xamantha nominovaná do soutěže Best in show. 
Výstava byla pěkná, ale přece jenom doma je doma :D 


Září 2017

Léto je za námi a my už přemýšlíme na jaké další výstavy se přihlásit :D 
Je to fajn koníček a naštěstí naše kočky cestování i samotný pobyt na výstavě snáší velice dobře, z velké části ten den jednoduše prospí :-)
Líbí se mi ten cvrkot, atmosféra, ráda se podívám na kočky ostatních chovatelů, člověk má tak výbornou příležitost posbírat nové zkušenosti. 
Přála bych si, aby Xamantha dokončila titul Interchampion, proto máme v plánu během měsíce jet na Slovensko. 


Srpen 2017

Poslední prázdninový víkend jsme se s kočkami vydali na výstavu do Ostravy. Cesta nám za občasného kočičího mňoukání rychle uběhla a my byli na místě. Přijeli jsme mezi prvními a tak se manželovi podařilo zaparkovat blízko hlavního vchodu :-) Po veterinární kontrole a nahlášení se výstavnímu výboru jsme si šli vybrat volné klece pro naše chlupáče. Výstava se konala v pěkném, prostorném a klimatizovaném prostoru. Sešlo se zde plno polských vystavovatelů, takže jsme si chvílemi připadali jako na výstavě v Polsku :-) Musím říct, že nám den hrozně rychle utekl, ani jsme se nenadáli a byl konec. Měli jsme možnost seznámit se s dalšími chovateli ragdollů, pozdravit staré známé a pobavit se s milými lidmi.
A jak naše kočky nakonec dopadly?

Ziemowit nás velice mile překvapil. Dostal krásný posudek, Ex1, svůj první certifikát CAC a vyhrál Nominaci do BIS

Xamantha získala ocenění Ex1 a svůj druhý certifikát CACIB a je jen krůček od získání titulu Interchampion :-) 

Výstava Ostrava Vivat Moravia ragdoll
Výstava Ostrava Vivat Moravia ragdoll
Výstava Ostrava Vivat Moravia ragdoll
Výstava Ostrava Vivat Moravia ragdoll

Červen 2017

A máme za sebou další výstavu. Tentokrát se akce konala v Brně na Výstavišti. Souběžně s výstavou koček tam probíhala i výstava psů, byli tam k vidění také potkani, králíci, holoubci a papoušci. Byla sranda koukat se na soutěž králičí Hop, člověk by neřekl, jak jsou ty chlupáči šikovní a jak dokážou skákat vysoko a daleko, klobouk dolů :-)
Jak bych výstavu koček zhodnotila? Kočky byly umístěny v areálu A, je to celkem hezká starší budova s obrovsky vysokými stropy, kde je sice klimatizace, ta samozřejmě fungovala, ale neměla takový efekt, v pavilonu bylo příšerně dusno. Kočky, vystavovatelé ani návštěvníci z toho nebyli nadšení, ale na druhou stranu, kdyby tam klima nebyla vůbec zaplá, tak tam všichni pomřem.....Další věcí která mi hlava nebere, jsou vystavovatele psů, kteří měli výstavu v sousední budově, nicméně pro ukrácení času se šli podívat i se svými psi k nám do budovy na kočky. Všechny kočky byly sice v klecích za sklem, ale i malý dítě by snad pochopilo, že tohle ne-e. Chválím výstavní výbor, který když viděl, že tam je někdo se psem, hned jim doporučili ať se svými psi odejdou.
A jak jsme dopadli? Máme doma šampiona :-) Xamantha získala třetí CAC, a tím pádem se může pyšnit titulem Šampion, k tomu moc krásný posudek a navíc byla nominovaná do soutěže Best in show. V neděli jsme dostali krásné hodnocení u dalšího posuzovatele, certifikát CACIB (pokud kočka získá 3x CACIB náleží jí titul Interšampion) a vyhrála nominaci do soutěže Best in show.


Červen 2017

Dlouho jsem nedávala na stránku žádné aktuality, zkusím to tedy napravit. Poslední týden v červnu nás čeká další výstava, bude se konat opět v Brně tentokrát na Výstavišti. Tuhle akci pořádá moje členská organizace ZO 36 Brno, proto se na ni moc těším. Slibuji si od výstavy pohodovou atmosféru, a že poznám blíže členy organizace a jejich mazlíčky. Spolu s výstavou koček na proběhne i výstava psů a drobných domácích zvířat, takže člověk se nudit určitě nebude :D 
Do Brna se mnou pojede Xamantha, no a protože výstava bude už za týden, čeká nás obvyklá příprava. 


Květen 2017

Víkendová výstava v Brně je za námi :-) Naše kočička Xamantha nám udělala obrovskou radost. Při posuzování se posuzovatelům líbila její barva očí (posuzovatel nám v neděli řekl, že má ty nejkrásnější oči mezi ragdolly, co na výstavě viděl), velice chválili její stavbu těla, profil, ouška, kvalitní a perfektně vybarvenou srst. Není divu, že když soutěžila o nominaci do soutěže Best in show s dalšími kočkami, tuhle s přehledem vyhrála. V samotné soutěži Best in show bodovala a za oba dva dny jsme si odnášeli vítězné poháry :-) 

Ziemowita jsme na výstavu vzali pouze v sobotu. Byla to jeho úplně první výstava, které se účastnil, a zvládl ji velice pěkně. Slečně posuzovatelce se líbil, chválila jeho srst, profil, stavbu těla, ocas, akorát musí trošku shodit :D :D ale i tak dostal ten nejkrásnější posudek, co mohl dostat a dokonce byl i nominován do soutěže Best in show o nejkrásnější kotě.

 


Duben 2017

Poslány přihlášky na výstavu! 
V květnu nás čeká první letošní výstava. Bude se konat v Brně v hotelu Voroněž, už se moc těšíme. 
Xamantha bude mít 10 měsíců a může tedy soutěžit s kočkami v otevřené třídě, což znamená, že bude moci získat certifikát (jakmile kočky získají určitý počet certifikátů, náleží jim titul šampion atd.) 
Ziemowita jsem přihlásila na výstavu také, bude to jeho první výstava, bude soutěžit ve třídě koťat (v této třídě kočky nedostávají certifikát, ale hodnocení). Pevně doufám, že výstavu zvládne v klidu jako loni Xamantha. 

A jak vypadá taková příprava na výstavu? Asi týden před konáním kočky vykoupu, potom asi obden kartáčuji, ostříhám drápky, no a den nebo dva dny před výstavou je přepudruju, pudr je potřeba pořádně vyčesat. Zkontroluji aby měly čistý ouška, oči a může se vyrazit :-) 


Březen 2017

Už dorazily testy na genetické a infekční onemocnění (HCM, PKD, FeLV, Fiv) a taky krevní skupina naší Xamanthy. Všechny testy dopadly dle našeho očekávání na jedničku a vše je v pořádku. 
Xamanthu můžeme s klidným svědomím použít do našeho chovného programu.


Březen 2017

Tramtadadááá a je to tady, kocourka už máme doma. Cesta do jeho rodné chovné stanice byla dlouhá a trvala přes 6 hodin, ale zvládli jsme ji. Přivítala nás paní Dominika se Ziemowitem
v náruči. Stačilo se na něj kouknout a okamžitě si nás získal, ten jeho kukuč je k zulíbání. 
Báli jsme se, jak zvládne šestihodinovou cestu zpět do ČR, ale obavy nebyly na místě, protože ji skoro celou prospal v přepravce. 
Po příjezdu domů na něj čekalo seznámení se s naší Xamanthou, čivavou a naším synem. Je to velmi statečný kocourek, takže všechno zvládl na jedničku a už se u nás krásně zabydlel. 

V tuto chvíli je naše kočičí tlupa kompletní, ale příští rok bychom rádi pořídili ještě alespoň jednu chovnou kočičku.

Další novinou je to, že jsem Xamanthě nechala odebrat krev, kterou jsem následně poslala do laboratoře kvůli testům na choroby FIV, FeLV, HCM, PKD a na zjištění její krevní skupiny. Testy sice nejsou povinné, ale poznáte tak dobrého chovatele, kterému záleží na zdraví svých jedinců a jejich koťat. 


Únor 2017

Tak jsme se konečně dočkali a objevili kocourka, který jak pevně doufáme, bude přínosem 
do naší stanice. Kocourek žije u paní chovatelky v Polsku kousek od Varšavy, kam si pro něj
na začátku března pojedeme. Dostal jméno Ziemowit, což prý v překladu znamená "hlava rodiny" :D
Už se na něj moc těšíme :-) 
a tady je jedna jeho fotka 


Ziemowit
Ziemowit

Prosinec 2016

V listopadu jsem se s naší Xamanthou zúčastnila svojí úplně první výstavy koček. Výstava se konala v kulturním centru Semilasso v Brně.
Jako první nás čekala veterinární přejímka, potom nám na výstavním výboru dali informace o umístění klecí, katalog (kde jsou informace o všech přihlášených kočkách) a nějaké vzorečky pamlsků. Potom jsem šla najít Xamantinu výstavní klec. Tu jsem vydesinfikovala a vyzdobila sametovýma záclonkama, které jsem si nechávala ušít, aby to Xamantha měla přece pěkný a útulný :-)
Dopoledne proběhlo hodnocení. Stewardi volali majitele, kteří postupně přinášeli své kočky
na pódium k posuzovatelům.
Když nás zavolali, měla jsem obrovskou trému. Naštěstí vše proběhlo v nejlepším pořádku. Xamantha se posuzovateli moc líbila. Získala ten nejlepší posudek co mohla dostat s dovětkem "lovely" :-) a dokonce byla nominována do Best in Show, což je soutěž, která probíhá odpoledne, jakmile je ukončeno posouzení všech koček na výstavě, a kde soutěží ty nejlepší kočky výstavy. Tuhle soutěž vyhrála krásná zahraniční číča. Nicméně už jen nominace do této soutěže je obrovský úspěch. 

Xamantha na výstavě
Xamantha na výstavě