Ragdoll cattery Vivat Moravia

Duben 2019

Téměř hotovo. Venkovní výběh, voliéra pro ty naše kočičí šelmy. Chybí už jen nějaké to odpočívadlo.
Ať si také užijí ☀️ a lenošení na čerstvém vzduchu.  

Zimča byl první, kdo testoval :-)
Zimča byl první, kdo testoval :-)

Duben 2019

13. 4. se narodila naší GIC Xamanthě a CH Ziemowitovi Supurrsonic koťátka. Jsou to dvě holky a jeden kočičí kluk :-) 
V sekci koťátka - vrh B budou postupně přibývat fotky a informace


Březen 2019

Během měsíce března jsme nechali otestovat naši Qayu na genetické onemocnění HCM, PKD a krevní skupinu. A jako i ostatní naše kočky, tak i Qaya se může pyšnit negativními výsledky a krevní skupinou A


Březen 2019

Vždy nás velmi potěší fotky a videa koťátek z nových domovů, člověk vidí, jak se mají dobře a krásně rostou do krásy :-*


Aimee Vivat Moravia
Aimee Vivat Moravia
Adam Vivat Moravia
Adam Vivat Moravia
Albrecht Vivat Moravia
Albrecht Vivat Moravia

Březen 2019

Tramtadadá a je to potvrzené, naše kočička Xamantha se stane napodruhé maminkou. Koťátka očekáváme v polovině dubna :-) Tatínkem je náš kocourek ZiemowitÚnor 2019

Dlouho jsem Vás neinformovala o novinkách v naší stanici. Tak tedy :-) Rozhodli jsme se, že pro naše čtyřnohé kočičí miláčky postavíme venkovní výběh, něco jako voliéru, aby si i kočky užily pěkně sluníčka. Zatím máme udělaný základ a postupně projekt doděláváme viz fotka :-)
Jakmile bude výběh hotový určitě sem dám fotku Říjen 2018

Koťata postupně odjížděla do nových domovů. Jsme si jistí, že všechna mají milující páníčky. Kočička a jeden kocourek budou žít ve společnosti dalších koček plemene mainská mývalí. Druhý kocourek bude bydlet s dalším ragdollem a poslední kocourek bude dělat společnost dětem a pejskovi. Je jasné, že nudit se vůbec nebudou :-) 


Září 2018

První víkend v září jsem si splnila další sen a přivezli jsme si novou chovnou kočičku. Jmenuje se Qaya, pochází z chovatelské stanice Abeaxus paní Miksové. Qaya k nám přišla ještě v době, než se koťata rozjela do nových domovů, bylo u nás tedy dost veselo. Během pár dní se nová kočička u nás pěkně zabydlela a omotala si nás okolo prstu. 


Červenec 2018


Všechny fotky našich koťátek můžete vidět zde: 
https://vivatmoravia.rajce.idnes.cz/Vrh_A/Červen 2018

V pátek 15. června přivedla Xamantha na svět čtyři krásná zdravá koťátka. Jsme velmi pyšní a těšíme se z koťátek. Maminka se o ně ukázkově stará a malí miláčci pěkně přibírají na váze a mají se čile k světu, je to jedna kočička a tři kocourci.
Více info v sekci "Koťátka"


Květen 2018

Tentokrát se zadařilo a Xamantha se Ziemowitem čekají koťátka, ty se narodí
v červnu a už se na ně moc těšíme :-) 
Xáma více polehává a začíná se kulatit.

A zde jsou slíbené fotky z předělávky bývalé šatny na kočičí pokoj :D 

takto vypadal pokoj po zbourání příček, které oddělovaly šatnu s chodbou, kterou se scházelo do šicí dílny.....bylo potřeba strhat staré tapety, upravit elektriku, nahodit znovu zeď, tu potom natřít, opravit podlahu, natáhnout pvc a opravit strop

tady je stavební dozor, který na vše pečlivě dohlížel 

a nakonec ukázka ručně vyrobených škrabadel od manžela
zelené stojí v obýváku
"robot" v kočičím pokoji a 
strom máme v jídelně


Duben 2018

Předposlední dubnový víkend jsme se vydali s Xamanthou na výstavu do Brna. Akce se konala v hotelu Voroněž a jelikož jsme se stejné výstavy zúčastnili i loni, moc jsme se tam těšili. I letos byla výstava perfektně zorganizovaná. A jelikož se pořadatelům podařilo zcela zaplnit kapacitu kočiček, mohli jsme se hned ráno dozvědět, k jakým posuzovatelům jsme po oba dva dny přiděleni. V sobotu Xamanthu posuzovala sl. Šnajdrová a v neděli paní Khaled. Oba dva dny dostala Xáma nádherné posudky a také jsme si vysoutěžili nominace do odpolední BIS. Tahle víkendová výstava byla pro Xamanthu důležitá, obdržela své poslední certifikáty potřebné k získání titulu Grand Interchampion :-) 
No a jelikož se blíží můj termín porodu a naše rodina se rozroste o dalšího človíčka, byla to na delší dobu naše poslední výstava
a tady je celkové shrnutí výsledků našich koček, na které můžu být velice pyšná

Xamantha Blue Miracle:
15 výstav, z toho 8x Nominace do Best in show a 2x Vítěz Best in show, získán titul Grand Interchampion


Ziemowit Supurrsonic:
4 výstavy, z toho 2x Nominace do Best in show, získán titul Champion Březen 2018

Jelikož si kočka s koťátky dává načas a při letošním prvním mrouskání se jí nepodařilo zabřeznout, rozhodli jsme se ji přihlásit na výstavu do Bojkovic. Výstava se uskutečnila na krásném zámku Nový Světlov. Organizátoři chtěli uspořádat trošku netradiční výstavu, a tak se jednalo o "uniform party", kdy se ti, kteří na to měli odvahu, mohli obléci do kostýmů. Viděli jsme spousty zdravotních sestřiček, doktorů, vojáků a vojaček, policistku a dokonce i jeptišku :-) Líbilo se mi, že všichni stewardi byli sladění do vojenského. Návštěvníci a vystavovatelé během dne hlasovali o nejhezčí kostým, ten potom vyhrál krásný dort. Celá akce byla skvěle zorganizovaná a všechno pěkně odsýpalo. 
Xamantha se může pyšnit krásnými posudky z obou dnů, kdy dostala certifikát CAGCIB a v neděli získala i nominaci do Best in show. 
Jinak kočičí pokoj se už blíží do finále, kočky mají novou zateplenou podlahu a je už vymalováno. Teď zbývá vyrobit a přidělat poličky a odpočívadla. Celou rekonstrukci jsem fotila, takže jakmile jejich útočiště bude kompletně hotové, přidám sem několik fotek. 

až teď po dokončení videa jsem si všimla, že jsem tam uvedla špatné datum, správné má být 24. - 25.3.2018


soutěž Best in show
soutěž Best in show
Best in show Xamantha Blue Miracle
Best in show Xamantha Blue Miracle
BIS Vivat Moravia Ragdoll
BIS Vivat Moravia Ragdoll

Únor 2018

Už delší dobu jsme s manželem plánovali vybudování "kočičího" pokoje. Rozhodli jsme se přebudovat naši šatnu :-)
Oba naši kočičí miláčci mají přístup do všech místností v domě, ale tento pokoj má být takové zázemí hlavně pro budoucí koťata a také bude sloužit jako taková "herna". Na stěnách budou různé poličky, odpočívadla a schůdky pro kočky, aby se pěkně vyblbly. 
Mám obrovský štěstí, že mám tak šikovného a chápavého chlapa :D 


Leden 2018

Zkraje měsíce jsem pro našeho kocourka Ziemowita objednávala testy ke genetickému a infekčnímu onemocnění a také kvůli zjištění jeho krevní skupiny (HCM, PKD, FIV a FeLV) u laboratoře Genomia v Plzni. Bylo nutné vzít kocoura k veterináři, aby mu odebral krev, kterou jsem potom poslala do Genomie. Měla jsem dost strach, jak bude na odběr reagovat. Ale k mému velkému překvapení odběr zvládl naprosto s přehledem a v naprostém klídečku :-) vůbec nechtěl utéct a vysloužil si od veterináře pochvalu. Ještě musím prásknout, že veterinář byl naprosto paf z jeho krásně modrých očí :-) 


Celkově mě tyhle testy pro Ziemowita vyšly na bezmála 4 tisíce, ale je pro mě samozřejmost testovat naše chovná zvířata a mít potom klidné svědomí při prodeji koťat novým majitelům. 
A tady jsou výsledky:
HCM (srdeční onemocnění) - N/N
PKD (choroba ledvin) - N/N
FIV (syndrom získané ztráty imunity) - negativní
FeLV - (kočičí leukémie) - negativní
a krevní skupina A


Prosinec 2017

Tento rok jsem na web přidávala převážně naše postřehy a výsledky z výstav. I když v prosinci budou probíhat ještě minimálně dvě výstavy, nepojedeme na ně, ale budeme se připravovat
na svátky :-) Byla jsem ráda, že jsem mohla své kočky na výstavy přihlásit. Vidím, že obě jsou úspěšné a mají potenciál. Nicméně do dalšího roku bychom měli rádi koťátka. Doufám, že
v roce 2018 se už na webu budu moci pochlubit našimi koťátky. 

                                            My i naše kočky Vám přejeme krásný a úspěšný rok 2018


Listopad 2017

V tomto měsíci jsem se těšila na výstavu do Brna. Akce se konala v Semilasse. Brousila jsem si zoubky na třetí CAC pro Ziemowita, aby mohl dokončit titul Champion, proto jsem ho přihlásila na sobotu. Přesně před rokem jsem na tuhle výstavu přihlásila naši Xamanthu, tehdy byla ve třídě mladších koťat a získala tu krásný posudek, hodnocení a Nominaci do best in show. Bylo tedy jasné, že ji musím přihlásit i letos :-) 
Obě kočky musely tušit, že se blíží další výstava, týden před akcí probíhalo koupání, česání a chystání se. 
Věděla jsem, že u Semilassa ja problém s parkováním, proto jsem si střihla po oba dva dny cestu vlakem. Výhodou bylo, že šalina zastavuje přímo před kulturním domem, takže cesta byla příjemná. Mohla sem se jenom usmívat, když si jiní vystavovatelé stěžovali na nemožnost zaparkovat v blízkosti. 
Pro Ziemowita i Xamanthu jsem dostala výstavní klec v blízkosti pódia, mohla jsem tak krásně pozorovat posouzení ostatních koček. Přišli jsme se Ziemowitem na řadu a já byla jako na každé výstavě strašně nervózní, ale Zimošek byl opět krásně klidný a uvolněný, za to si vysloužil pěkné hodnocení a svůj třetí CAC, dokončil tak titul Champion :-) 
V neděli jsem jela na výstavu s Xamanthou, k posouzení jsme šli k panu Reijersovi, toho jsem znala už z výstavy ve Voroněži. Xamantha byla úžasná, krásně se k tomuto posuzovateli tulila, předla a nakonec si mu krásně lehla na stůl a nechala se hladit. Už dopředu jsem věděla, že nás čeká roztřel o Nominaci do Best in show s peršankou, která už má titul SupremeChampion, byla jsem z toho dost nervózní a v duchu jsem si říkala, že tady nemáme šanci, ale světe div se, Xamantha nakonec tento roztřel vyhrála, zatím žádný náš roztřel nebyl tak napínavý jako tento. Jsem na ni moc pyšná :-) 

Za fotku Zimoška z výstavy ze Semilassa děkuji slečně Anetě Wandrolové


Říjen 2017

V říjnu jsme absolvovaly dvě výstavy.
Ta první se konala v Ostravě. A jela na ní se mnou moje kamarádka, pro kterou to byla premiéra, nikdy před tím na výstavě koček nebyla, tak jsem ji chtěla ukázat, jak to probíhá a taky je příjemný mít někoho s kým si můžete povídat a výstava vám rychleji uteče :D
I na tuhle výstavu jsem vzala pouze Xamanthu. Důvodem proč jsem se vypravila na tuhle výstavu, byla speciální soutěž ragdollů, která se konala v sobotu. Chtěla jsem vědět, jak taková soutěž probíhá :-) Tak tedy: probíhalo klasické posouzení koček všech plemen podle skupin a také roztřel o to, která kočka dostane Nominaci do best in show. Naše Xáma byla v duelu s peršankou, ta tento roztřel vyhrála a zasloužila si Nominaci, Xamantha ale dostala Nominaci do speciální soutěže ragdollů. Nutno podotknout, že tuhle nominaci do speciálky nedostal automaticky každý ragdoll, ale jen ty kočky, které se posuzovatelům natolik líbily, aby si ji zasloužily. Před samotnou soutěží Best in show probíhala tahle speciálka. Kočky byly rozděleny podle věku a pohlaví. Z každé této kategorie se vybírala ta nejkrásnější, až se nakonec vybral jeden jediný vítěz :-) a tím se stala krásná modrá bicolor kočička. 
Druhou říjnovou výstavu jsme navštívili s manželem hned týden po Ostravě. Tentokrát s námi jely obě naše kočky. Akce se konala v kulturním domě ve Zdicích a tohle byla zatím naše myslím nejvzdálenější výstava. Ve Zdicích bylo jiné, že naše ragdolly jsme mohli přihlásit pouze na sobotu, v neděli byla výstava pro jiné kategorie koček. Cesta proběhla bez komplikací a rychle nám uběhla. Přijeli jsme na místo, kde byl trošku problém s parkováním, to je také jediné mínus této výstavy. Líbilo se mi, že měli pro kočky přichystané obrovské výstavní klece, naštěstí jsme měli dostatečně velké záclonky a podušky, takže se kočky cítily během dne skvěle. Na to, že se na sobotu mohly přihlásit kočky z kategorie 1 + 3 a domácí kočičky tak všechny klece byly obsazené. Hodnocení všech koček rychle odsýpalo, nic se zbytečně neprodlužovalo a výstava skončila brzy odpoledne, což bylo příjemné vzhledem k tomu, že cesta domů potom trvala několik hodin. Měla jsem strach, že bude Ziemowit nervózní, na své poslední výstavě trošku byl, ale překvapil nás, jak byl krásně klidný, asi se mu zamlouvala posuzovatelka, která to s ním uměla :D Dostal krásný posudek, hodnocení a svůj druhý CAC. Další na řadě byla potom Xamantha u jiné posuzovatelky, ta se také líbila a dostala krásný posudek a hodnocení a já pochvalu za přípravu obou našich koček :-) 


Září 2017

Máme za sebou výstavu na Slovensku. Brousili jsme si zuby na dokončení titulu Interchampion a to se nám podařilo a v neděli byla Xamantha nominovaná do soutěže Best in show. 
Výstava byla pěkná, ale přece jenom doma je doma :D 


Září 2017

Léto je za námi a my už přemýšlíme na jaké další výstavy se přihlásit :D 
Je to fajn koníček a naštěstí naše kočky cestování i samotný pobyt na výstavě snáší velice dobře, z velké části ten den jednoduše prospí :-)
Líbí se mi ten cvrkot, atmosféra, ráda se podívám na kočky ostatních chovatelů, člověk má tak výbornou příležitost posbírat nové zkušenosti. 
Přála bych si, aby Xamantha dokončila titul Interchampion, proto máme v plánu během měsíce jet na Slovensko. 


Srpen 2017

Poslední prázdninový víkend jsme se s kočkami vydali na výstavu do Ostravy. Cesta nám za občasného kočičího mňoukání rychle uběhla a my byli na místě. Přijeli jsme mezi prvními a tak se manželovi podařilo zaparkovat blízko hlavního vchodu :-) Po veterinární kontrole a nahlášení se výstavnímu výboru jsme si šli vybrat volné klece pro naše chlupáče. Výstava se konala v pěkném, prostorném a klimatizovaném prostoru. Sešlo se zde plno polských vystavovatelů, takže jsme si chvílemi připadali jako na výstavě v Polsku :-) Musím říct, že nám den hrozně rychle utekl, ani jsme se nenadáli a byl konec. Měli jsme možnost seznámit se s dalšími chovateli ragdollů, pozdravit staré známé a pobavit se s milými lidmi.
A jak naše kočky nakonec dopadly?

Ziemowit nás velice mile překvapil. Dostal krásný posudek, Ex1, svůj první certifikát CAC a vyhrál Nominaci do BIS

Xamantha získala ocenění Ex1 a svůj druhý certifikát CACIB a je jen krůček od získání titulu Interchampion :-) 

Výstava Ostrava Vivat Moravia ragdoll
Výstava Ostrava Vivat Moravia ragdoll
Výstava Ostrava Vivat Moravia ragdoll
Výstava Ostrava Vivat Moravia ragdoll

Červen 2017

A máme za sebou další výstavu. Tentokrát se akce konala v Brně na Výstavišti. Souběžně s výstavou koček tam probíhala i výstava psů, byli tam k vidění také potkani, králíci, holoubci a papoušci. Byla sranda koukat se na soutěž králičí Hop, člověk by neřekl, jak jsou ty chlupáči šikovní a jak dokážou skákat vysoko a daleko, klobouk dolů :-)
Jak bych výstavu koček zhodnotila? Kočky byly umístěny v areálu A, je to celkem hezká starší budova s obrovsky vysokými stropy, kde je sice klimatizace, ta samozřejmě fungovala, ale neměla takový efekt, v pavilonu bylo příšerně dusno. Kočky, vystavovatelé ani návštěvníci z toho nebyli nadšení, ale na druhou stranu, kdyby tam klima nebyla vůbec zaplá, tak tam všichni pomřem.....Další věcí která mi hlava nebere, jsou vystavovatele psů, kteří měli výstavu v sousední budově, nicméně pro ukrácení času se šli podívat i se svými psi k nám do budovy na kočky. Všechny kočky byly sice v klecích za sklem, ale i malý dítě by snad pochopilo, že tohle ne-e. Chválím výstavní výbor, který když viděl, že tam je někdo se psem, hned jim doporučili ať se svými psi odejdou.
A jak jsme dopadli? Máme doma šampiona :-) Xamantha získala třetí CAC, a tím pádem se může pyšnit titulem Šampion, k tomu moc krásný posudek a navíc byla nominovaná do soutěže Best in show. V neděli jsme dostali krásné hodnocení u dalšího posuzovatele, certifikát CACIB (pokud kočka získá 3x CACIB náleží jí titul Interšampion) a vyhrála nominaci do soutěže Best in show.


Červen 2017

Dlouho jsem nedávala na stránku žádné aktuality, zkusím to tedy napravit. Poslední týden v červnu nás čeká další výstava, bude se konat opět v Brně tentokrát na Výstavišti. Tuhle akci pořádá moje členská organizace ZO 36 Brno, proto se na ni moc těším. Slibuji si od výstavy pohodovou atmosféru, a že poznám blíže členy organizace a jejich mazlíčky. Spolu s výstavou koček zde proběhne i výstava psů a drobných domácích zvířat, takže člověk se nudit určitě nebude :D 
Do Brna se mnou pojede Xamantha, no a protože výstava bude už za týden, čeká nás obvyklá příprava. 


Květen 2017

Víkendová výstava v Brně je za námi :-) Naše kočička Xamantha nám udělala obrovskou radost. Při posuzování se posuzovatelům líbila její barva očí (posuzovatel nám v neděli řekl, že má ty nejkrásnější oči mezi ragdolly, co na výstavě viděl), velice chválili její stavbu těla, profil, ouška, kvalitní a perfektně vybarvenou srst. Není divu, že když soutěžila o nominaci do soutěže Best in show s dalšími kočkami, tuhle s přehledem vyhrála. V samotné soutěži Best in show bodovala a za oba dva dny jsme si odnášeli vítězné poháry :-) 

Ziemowita jsme na výstavu vzali pouze v sobotu. Byla to jeho úplně první výstava, které se účastnil, a zvládl ji velice pěkně. Slečně posuzovatelce se líbil, chválila jeho srst, profil, stavbu těla, ocas, akorát musí trošku shodit :D :D ale i tak dostal ten nejkrásnější posudek, co mohl dostat a dokonce byl i nominován do soutěže Best in show o nejkrásnější kotě.

 


Duben 2017

Poslány přihlášky na výstavu! 
V květnu nás čeká první letošní výstava. Bude se konat v Brně v hotelu Voroněž, už se moc těšíme. 
Xamantha bude mít 10 měsíců a může tedy soutěžit s kočkami v otevřené třídě, což znamená, že bude moci získat certifikát (jakmile kočky získají určitý počet certifikátů, náleží jim titul šampion atd.) 
Ziemowita jsem přihlásila na výstavu také, bude to jeho první výstava, bude soutěžit ve třídě koťat (v této třídě kočky nedostávají certifikát, ale hodnocení). Pevně doufám, že výstavu zvládne v klidu jako loni Xamantha. 

A jak vypadá taková příprava na výstavu? Asi týden před konáním kočky vykoupu, potom asi obden kartáčuji, ostříhám drápky, no a den nebo dva dny před výstavou je přepudruju, pudr je potřeba pořádně vyčesat. Zkontroluji aby měly čistý ouška, oči a může se vyrazit :-) 


Březen 2017

Už dorazily testy na genetické a infekční onemocnění (HCM, PKD, FeLV, Fiv) a taky krevní skupina naší Xamanthy. Všechny testy dopadly dle našeho očekávání na jedničku a vše je v pořádku. 
Xamanthu můžeme s klidným svědomím použít do našeho chovného programu.


Březen 2017

Tramtadadááá a je to tady, kocourka už máme doma. Cesta do jeho rodné chovné stanice byla dlouhá a trvala přes 6 hodin, ale zvládli jsme ji. Přivítala nás paní Dominika se Ziemowitem
v náruči. Stačilo se na něj kouknout a okamžitě si nás získal, ten jeho kukuč je k zulíbání. 
Báli jsme se, jak zvládne šestihodinovou cestu zpět do ČR, ale obavy nebyly na místě, protože ji skoro celou prospal v přepravce. 
Po příjezdu domů na něj čekalo seznámení se s naší Xamanthou, čivavou a naším synem. Je to velmi statečný kocourek, takže všechno zvládl na jedničku a už se u nás krásně zabydlel. 

V tuto chvíli je naše kočičí tlupa kompletní, ale příští rok bychom rádi pořídili ještě alespoň jednu chovnou kočičku.

Další novinou je to, že jsem Xamanthě nechala odebrat krev, kterou jsem následně poslala do laboratoře kvůli testům na choroby FIV, FeLV, HCM, PKD a na zjištění její krevní skupiny. Testy sice nejsou povinné, ale poznáte tak dobrého chovatele, kterému záleží na zdraví svých jedinců a jejich koťat. 


Únor 2017

Tak jsme se konečně dočkali a objevili kocourka, který jak pevně doufáme, bude přínosem 
do naší stanice. Kocourek žije u paní chovatelky v Polsku kousek od Varšavy, kam si pro něj
na začátku března pojedeme. Dostal jméno Ziemowit, což prý v překladu znamená "hlava rodiny" :D
Už se na něj moc těšíme :-) 
a tady je jedna jeho fotka 


Ziemowit
Ziemowit

Prosinec 2016

V listopadu jsem se s naší Xamanthou zúčastnila svojí úplně první výstavy koček. Výstava se konala v kulturním centru Semilasso v Brně.
Jako první nás čekala veterinární přejímka, potom nám na výstavním výboru dali informace o umístění klecí, katalog (kde jsou informace o všech přihlášených kočkách) a nějaké vzorečky pamlsků. Potom jsem šla najít Xamantinu výstavní klec. Tu jsem vydesinfikovala a vyzdobila sametovýma záclonkama, které jsem si nechávala ušít, aby to Xamantha měla přece pěkný a útulný :-)
Dopoledne proběhlo hodnocení. Stewardi volali majitele, kteří postupně přinášeli své kočky
na pódium k posuzovatelům.
Když nás zavolali, měla jsem obrovskou trému. Naštěstí vše proběhlo v nejlepším pořádku. Xamantha se posuzovateli moc líbila. Získala ten nejlepší posudek co mohla dostat s dovětkem "lovely" :-) a dokonce byla nominována do Best in Show, což je soutěž, která probíhá odpoledne, jakmile je ukončeno posouzení všech koček na výstavě, a kde soutěží ty nejlepší kočky výstavy. Tuhle soutěž vyhrála krásná zahraniční číča. Nicméně už jen nominace do této soutěže je obrovský úspěch. 

Xamantha na výstavě
Xamantha na výstavě